دسته‌بندی نشده

انواع گوشواره زنانه

انواع گوشواره زنانه

انواع گوشواره

گوشواره بدل یکی از مهم ترین زیورالات و اکسسوری برای زیباتر کردن صورت شما می باشد که باعث می شود استایل صورت شما جذاب تر به نظر برسد. گوشواره دارای انواع متفاوتی می باشد که هرکدام از آنها با توجه به فرم صورت شما می تواند تاثیر زیادی در زیبایی صورت شما داشته باشد. بسیار مهم است که شما گوشواره ای را انتخاب کنید که به فرم و حالت صورت شما تطابق داشته باشد.

گوشواره آویز (Drop)

 انواع گوشواره آویز می‌توانند ترکیبی از فلزات و  یا جواهرات و یا سنگهای زینتی باشند. گوشواره آویز برای خانمهایی که موهای بلندی دارند انتخابی مناسب هستند. در طراحی گوشواره های آویز از زنجیر ،سنگ یا جواهر تزئینی مانند الماس یا مروارید استفاده میشود تا جلوه ای متفاوت و خاص به آن ببخشد.

گوشواره آویز (Drop)

ترنسورس لوب (Transverse lobe)

این مدل از گوشواره برای قرار گرفتن در گوش نیاز به سوراخ شدن لاله گوش به شکل عرضی دارد و به راحتی با همه استایل ها ست نمیشود و به هیچ عنوان مناسب محیط رسمی نیست.

ترنسورس لوب (Transverse lobe)

گوشواره میخی (Stud)

گوشواره میخی از رایج‌ترین انواع گوشواره هستند که شبیه به میخ پشت لایه گوش قفل می‌شوند. معمولا روی این نوع گوشواره ها از سنگ‌ها و نگین‌های قیمتی استفاده می‌شود. این نوع گوشواره سایز کوچکی داشته و به دلیل سادگی آن در بین خانم‌های جوان محبوبیت زیادی دارد. گوشواره میخی طرح الماس از پرطرفدارترین مدل‌های این نوع گوشواره هستند زیرا در کنار سادگی و تک بودن، سنگ قیمتی در آن دیده می‌شود و می‌تواند جلوه‌ای ویژه به گوش ببخشد.

گوشواره میخی را می‌توان با استایل‌های مختلف ست کرد. این نوع گوشواره همچنین با تمامی فرم‌های صورت هماهنگ است و جلوه‌ی خاصی به صورت های باریک و کشیده می‌بخشد.

گوشواره میخی (Stud)

گوشواره کلیپسی (Clip-on)

گوشواره کلیپسی یکی از انواع گوشواره است که نیازی به سوراخ کردن گوش ندارد. در سال 1970 میلادی به دلیل اینکه سوراخ کردن گوش مرسوم نبود به همین علت از گوشواره های کلیپسی استفاده میکردند. البته امروزه نیز بسیاری از افراد تمایلی به سوراخ کردن گوش خود ندارند و از این مدل گوشواره استفاده می‌کنند. این گوشواره مانند یک کلیپس محکم به گوش می‌چسبد و لاله گوش را در بر می‌گیرد.

همچنین بخوانید: انواع گردنبند زنانه

گوشواره کلیپسی (Clip-on)

گوشواره حلقه‌ای (Hoop)

گوشواره حلقه ای فرمی شبیه به دایره داشته و درون سوراخ گوش قرار می‌گیرد. حلقه‌های بزرگ معمولا توسط دختر خانم‌های جوان انتخاب می‌شود و نوع‌های ریزتر برای کسانی که سادگی را دوست دارند، مناسب‌تر است.

گوشواره حلقه ای می‌تواند ساده، فلزی و یا دارای سنگ قیمتی یا مدل خاصی باشد. نمونه‌های نامتقارن این نوع گوشواره برای کسانی که خواهان متفاوت بودن هستند، پیشنهاد می‌گردد. گوشواره حلقه ای برای کسانی که فرم صورت مربعی دارند بهترین گزینه است.

گوشواره حلقه‌ای (Hoop)

دکمه گوش (Ear Cuff)

این گوشواره به سوراخ گوش نیاز نداشته و طراحی آن به شکلی است که می‌تواند از گوش بیرونی آویزان گردد. طراحی این مدل از گوشواره می‌تواند شامل یک فلز ساده  و یا دارای آویزی از سنگ یا جواهر باشد که از گوش بیرونی آویزان شود. این مدل گوشواره برای خانم هایی که موی کوتاه دارند، مناسب تر است زیرا به طور کامل نمایان می‌شود. البته این نوع گوشواره نیز مانند کلیپسی احتمال گم شدن بالایی دارد.

دکمه گوش (Ear Cuff)

گوشواره پلاگز(plugs)

بلاگز یکی از انواع گوشواره است که برای استفاده کردن از آن میبایست روی گوش خود، سوراخ بزرگی ایجاد کنیم. برای استفاده از این نوع گوشواره معمولا گوش را به اندازه سایز گوشواره پانچ می‌کنند تا گوشواره داخل لاله ی گوش قرار بگیرد. این نوع گوشواره به راحتی با همه استایل ها ست نمیشود و به هیچ عنوان مناسب محیط های رسمی و محل کار نیستند.

گوشواره پلاگز(plugs)

گوشواره آویز چندشاخه (Chandelier)

این مدل از انواع گوشواره ها مدل پیچیده تر و شلوغ تر نسبت به گوشواره آویز است. گوشواره آویز چند شاخه با صورت‌های بیضی و قلبی همخوانی بیشتری دارد و برای خانم‌های با موی بلند مناسب تر است. سنگ‌های قیمتی و نگین ها و  فلز در این گوشواره به کار می‌روند و طرح‌ها، اندازه‌ها و سایزهای مختلفی دارند.

همچنین بخوانید: انواع زنجیر زنانه و مردانه

گوشواره آویز چندشاخه (Chandelier)

گوشواره جکت (jacket)

در حال حاضر یکی از جدیدترین و مدرن‌ترین انواع گوشواره، گوشواره مدل جکت است. این گوشواره از خانواده گوشواره های میخی میباشد ولی قسمت جالب ماجرا اینجاست که بیشتر تزئینات آن در قسمت پشت لاله گوش قرار می‌گیرد که آن را از سایر گوشواره های میخی متمایز کرده و زیبایی خاصی به آن بخشیده است.

گوشواره جکت (jacket)

گوشواره رشته‌ای (Threader)

این نوع گوشواره با زنجیره ای که از گوش عبور می کند، ظاهری شیک و مدرن را ایجاد میکنند. این نوع گوشواره ها نیازی به قفل ندارند و خودشان در گوش قرار می‌گیرند. گوشواره های رشته‌ای برای خانم هایی که موهای بلند دارند مناسب بوده اما باید مراقب باشید که به لباس یا موها گیر نکنند. این نوع گوشواره ممکن است فلزی ساده باشد و یا با دیگر فلزات گرانبها و یا سنگ های زینتی تزیین شود.

گوشواره رشته‌ای (Threader)

گوشواره هاگی (Huggie)

گوشواره هاگی نوعی گوشواره است که دو انتهای آن بهم می‌رسند و  قفل می‌شوند. این نوع گوشواره معمولا سایز کوچکی دارند  و برخی اوقات روی آن از تزئیناتی مانند سنگ و جواهر استفاده میشود. به این علت این گوشواره ها را هاگی نامیده اند چون دو انتهای به هم رسیده و اصطلاحا همدیگر را بغل کرده اند.

گوشواره هاگی (Huggie)

گوشواره باجران (Bajoran)

این نوع گوشواره نیز نیاز به دو سوراخ روی گوش دارد. یک سوراخ روی لاله گوش و یک سوراخ روی قسمت بالای گوش. این گوشواره در دو قسمت قرار گرفته و با یک زنجیر به هم متصل است. انواع مختلف این گوشواره ممکن است دارای چندین زنجیر باشند.

باجران (Bajoran)

گوشواره کلایمبرز (ear climbers)

نوعی گوشواره میخی است که قسمت دارای تزئین آن در سمت بالای گوش قرار می‌گیرد. این نوع گوشواره خیلی ساده و شیک بوده و بهترین انتخاب برای ست کردن با استایل مینیمال و آرایش ساده صورت است.

گوشواره کلایمبرز (ear climbers)

گوشواره روک پیرسینگ (Rook piercing)

این نوع گوشواره از انواع گوشواره های بسیار ریز است و برای انواع فرم صورت و انواع سایز مو مناسب است. از این گوشواره میاوان به عنوان مکمل دیگر گوشواره ها استفاده می‌شود تا جلوه ی زیباتری به استایل و ظاهر شما ببخشد. گوشواره روک پیرسینگ روی غضروف های داخل گوش قرار می‌گیرد و سوراخ کردن این نقطه از گوش به دلیل غضروفی بودن بسیار تخصصی و دردناک تر نسبت به بقیه قسمت ها است و ممکن است پس از آن التهاب ایجاد شود که کاملا طبیعی است و باید مراقبت های بعد آن را حتما انجام دهید.

همچنین بخوانید: برترین برند بدلیجات

گوشواره روک پیرسینگ (Rook piercing)

گوشواره تیپرز (Tapers)

این نوع از انواع گوشواره در ظاهر هیچ گونه نوع قفلی نداشته و به گونه‌ای به نظر می‌رسد که انگار پشت آن از گوش در آمده است. برخی از این گوشواره ها استوپر یا پیچی دارند که داخل لاله گوش قرار می‌گیرد. این نوع گوشواره نیز مناسب محیط رسمی نیست و مناسب استایل های خاص است .

گوشواره تیپرز (tapers)

گوشواره باربل (barbells)

این نوع گوشواره ظاهری شبیه به دمبل و هالتر های ورزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است دو قسمت از گوش سوراخ شود. این نوع گوشواره دارای دو پیچ در ابتدا و انتهای آن است و برای استایل‌های خیابانی بوهو و پانک مناسب است.

گوشواره باربل (barbells)

مدل مو و انتخاب گوشواره مناسب

از آنجایی که مو همجوار این اکسسوری مهم است پس می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در انتخاب و استفاده آن داشته باشد. پس در نتیجه یکی دیگر از پارامترهای مهم انتخاب گوشواره مدل مو است.

چه گوشواره ای مناسب موهای کوتاه است؟

بدون شک در کنار صورت بیضی‌های خوش شانس، مو‌کوتاه‌های خوش شانس قرار می‌گیرند! بله کسانی که موهای کوتاهی دارند نیز می‌توانند از آزادی انتخاب گوشواره لذت کافی را ببرند.

موی کوتاه به شما این آزادی را می‌دهد که با هر نوع گوشواره‌ای زیبا شوید. زیرا آنها نمی‌توانند هیچ گونه مزاحمتی برای گوشواره های شما داشته باشند. اما به شما توصیه میکنم در حالی که از این آزادی لذت می‌برید پارامترهای فرم صورت را نیز فراموش نکنید.

با موهای بلند چه گوشواره ای انتخاب کنم؟

موهای بلند شما در مواقعی باز و در مواقعی دیگربسته هستند. پس بهتر است این موضوع را از هر دو منظر بشکافیم!
در هنگامی که موهای بلندتان را باز می‌گذارید بهتر از گوشواره های میخی استفاده نکنید. شما این اکسسوری را برای تکمیل استایل خود استفاده کرده‌اید پس دلیلی ندارد این گوشواره های بیچاره در زیر خرمن موهایتان پنهان شوند.
بهتر است در این مواقع با در نظر گرفتن فرم صورت خود از گوشواره‌های بزرگ‌تر و پرکارتر استفاده کنید تا به خوبی در میان گیسوانتان پیدا باشند.

اما اگر قصد بستن موهایتان دارید به راحتی می‌توانید آنها را مطابق با استایل خود انتخاب کرده و علاوه بر گوشواره های کوچک و میخی، از گوشواره‌های بزرگ و مدرن نیز استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

2 دیدگاه در “انواع گوشواره زنانه

  1. محمد گفت:

    خیلی مطلب مفید و کاملی بود و عکسهای بسیار زیبایی برای این مطلب انتخاب شده بود . ممنون🙏🏼

    1. talaeitor گفت:

      ممنون از لطفتون و وقتی که گذاشتین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *